Wirtualny spacer po urzędzie

Krotoszyńskie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

12 maja 2016 r. w powiecie krotoszyńskim obchodzone były Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Wydarzenie miało charakter otwarty i było dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta. Odbywało się na krotoszyńskim Rynku. Organizatorami byli: Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Krotoszynie, Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Krotoszynie oraz Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie.

W przedsięwzięciu udział wzięły krotoszyńskie przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły ponadgimnazjalne – wraz z opiekunami i nauczycielami. Zaproszenie do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich przyjęli także: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Urząd Miejski w Krotoszynie, Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie, Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw, Lokalna Grupa Działania Okno Południowej Wielkopolski, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnym Sadzie, Krotoszyńska Biblioteka Publiczna, Oriflame, Punkt Informacji Europejskich Euro Direct z Ostrowa Wlkp oraz z Jarocina, Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, BZ WBK w Krotoszynie, Powiatowy Urząd Pracy.

Imprezę poprzedził happening europejski. Dzieci przebrane tematycznie za mieszkańców poszczególnych europejskich krajów wyruszyły spod Urzędu Miejskiego przez park do Rynku. Tam stały już przygotowane stoiska tematyczne z różnymi krajami. Po odsłuchaniu hymnu Unii Europejskiej uczniowie ułożyli z kartek dużą flagę europejską – widoczną najlepiej „z lotu ptaka”.

Dla młodzieży przygotowano atrakcyjne konkursy z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej. Najmłodsi prezentowali występy o krajach europejskich.

W sali reprezentacyjnej ratusza odbywał się Quiz o Unii Europejskiej dla gimnazjalistów. Do konkursu zgłosiło się sześć 3-osobowych drużyn. Najlepszą okazała się ekipa z Gimnazjum nr 4. Główną nagrodą dla zwycięzców był wyjazd dla całej drużyny z opiekunem do Brukseli, ufundowany przez Europosła Andrzeja Grzyba.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek.

Tekst: na podstawie materiałów Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Krotoszynie i Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP w Krotoszynie

Zdjęcia: OHP Krotoszyn, biuro LGD Krotoszyn