Wirtualny spacer po urzędzie

Olimpijczycy i wicemistrz Europy z wizytą w starostwie

Wychowankowie klubu LKS CERAMIK – olimpijczycy Radosław i Robert Baranowie oraz Mateusz Filipczak (wicemistrz Europy „młodzieżowców”) spotkali się z włodarzami powiatu. 10 maja 2016r. starosta Stanisław Szczotka oraz wicestarosta Paweł Radojewski pogratulowali sportowcom wybitnych osiągnięć i wręczyli specjalne nagrody pieniężne.  Naszym utalentowanym zapaśnikom towarzyszyli przedstawiciele klubu z prezesem Lechem Paulińskim na czele.

Obecni byli także – wiceprezesi LKS Ceramik – Bronisław Plutai Maciej Oprysiak oraz członek zarządu   Bogdan Kowalski, a także  Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Przemysław Wójcik i główny specjalista ds. sportu w starostwie Waldemar Wronecki. Zaproszono również dziennikarzy mediów lokalnych.

Starosta krotoszyński podkreślił bezprecedensowy sukces braci Baranów – nigdy w dziejach powiatu nie zdarzyło się bowiem, by dwóch zawodników (braci!) wywodzących się z Krotoszyna otrzymało awans olimpijski. Wyraził nadzieję, że młodzieżowy wicemistrz M. Filipczak dołączy do nich na kolejnych igrzyskach. Włodarz powiatu gratulował zapaśnikom talentu, ale przede wszystkim -pracowitości i konsekwencji w dążeniu do celu. Przekazał także wyrazy uznania L. Paulińskiemu i pozostałym działaczom Ceramika.

Bracia Baranowie opowiedzieli o tym, jak przebiegała ich walka o kadrę olimpijską, Lech Pauliński z kolei podkreślił jak wielkim sukcesem jest znalezienie się w gronie uczestników olimpiady w tak silnej konkurencji jaką są zapasy w stylu wolnym.

Wychowankowie CERAMIKA otrzymali od starosty flagę powiatu z prośbą o jej prezentację w Rio de Janeiro – na XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Tekst i zdjęcia: M. Wiśniewska