Wirtualny spacer po urzędzie

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Miklasem

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera zaprasza na spotkanie autorskie ze znanym komentatorem sportowym Krzysztofem Miklasem, (pamiętamy jego kultowe zawołanie: „Leć Adam, leć!”).

Tematem spotkania będzie, wydana w ostatnim czasie powieść „Przewrotność losu”. Jest to opowieść o wielkiej młodzieńczej, studenckiej miłości osadzonej w realiach 1968 roku i splątanej z politycznymi wydarzeniami tamtego czasu (tzw. wypadki marcowe, histeria antysemicka, najazd wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację). W „Przewrotności losu”, której akcja toczy się w Warszawie, Studium Bibliotekarskim w Jarocinie (w książce pod nazwą Starocin), Piotrkowie Tryb., na wyspie Wolin i jednostce wojskowej na Mazurach, autor starał się pokazać rozmaitość ludzkich charakterów i postaw, spotykanych w tamtych (ale pewnie nie tylko) czasach.

Autor  ma za sobą 30 lat pracy z mikrofonem i kamerą w Polskim Radiu (1978 – 1988) i Telewizji Polskiej (1988 – 2008), komentował dziesięć igrzysk olimpijskich oraz setki innych imprez w kraju i za granicą, przez 15 lat kierował redakcją programów sportowych  i turystycznych w TV Polonia oraz dwa razy był wybierany do Komisji Etyki Dziennikarskiej TVP. Kulisy wielkiego sportu i  pracy w telewizji opisał w książce „Dwie strony mikrofonu” (wyd. 2012), która zebrała znakomite recenzje u Czytelników.

Spotkanie odbędzie się 11.05.2016, o godz.18.00 w bibliotece.