Wirtualny spacer po urzędzie

To będą "słodkie" praktyki - ZSP 2 podpisał umowę z firmą EWA

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „EWA” S.A. to kolejna firma, która stawia na krotoszyńską młodzież, jej wykształcenie i zdobycie zawodowego doświadczenia. Podpisano właśnie umowę o współpracy tego przedsiębiorstwa z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.

Umowę podpisano w środę, 27 kwietnia 2016 r. w siedzibie spółki. Sygnowali starosta Stanisław Szczotka, dyrektor szkoły Roman Olejnik oraz prezes „Ewy” Bartosz Demianiuk i Krystyna Kostencka – Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych, członek Zarządu.

Nie są to początki współpracy, a raczej jej odnowienie, umocnienie i usankcjonowanie.

Zgodnie z umową szkoła może liczyć na szeroko rozumianą pomoc i wsparcie nowego partnera. Firma zapewni stały kontakt między kadrą a pracownikami szkoły, organizację zajęć praktycznych dla uczniów, uczniom pełnoletnim przedstawiane będą oferty pracy. Dla najlepszych firma proponuje jednorazowe stypendium i trzymiesięczne płatne praktyki zawodowe. ZSP2 z kolei będzie promować firmę na swojej stronie internetowej oraz propagować wśród uczniów możliwość podjęcia atrakcyjnej pracy.

Prezes Bartosz Demianiuk podkreślił, że firmie zależy na pozyskaniu dobrych pracowników. A o takich obecnie wcale nie jest łatwo. Potrzebni są tutaj zarówno specjaliści ds. reklamy, informatycy, ekonomiści, jak i laboranci, a także absolwenci kierunków spożywczych. Przyznał, że przedsiębiorstwo zatrudnia specjalistów nawet z odległych zakątków Polski, ponieważ brakuje ich na naszym terenie.

Zadowolenia z podpisania umowy nie kryje starosta Stanisław Szczotka. To kolejna, dobrze prosperująca krotoszyńska firma, która stawia na młodzież.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Krupa

View the embedded image gallery online at:
http://powiat-krotoszyn.pl/index.php/3171-ewa#sigFreeIdaa94b0f855