Wirtualny spacer po urzędzie

Samorządowcy z powiatu posadzili las

Kilkudziesięciu samorządowców z powiatu krotoszyńskiego odpowiedziało na zaproszenie Starosty Krotoszyńskiego i Nadleśniczego Nadleśnictwa Krotoszyn. W miniony piątek, 22 kwietnia 2016 r., grupa ta pojechała na teren leśnictwa Lila w gminie Zduny, gdzie posadziła ok. 2,5 tysiąca młodych dębów.

Akcja doskonale wplotła się w obchodzony dokładnie 22 kwietnia Dzień Ziemi. Nie ma bowiem nic lepszego, niż powiększenie obszaru „zielonych płuc” naszego globu.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli radni, burmistrzowie i przewodniczący rad gmin wchodzących w skład powiatu krotoszyńskiego, szefowie jednostek organizacyjnych powiatu, szkół, powiatowych inspekcji i straży. Niestety, dojazd autobusem czy samochodem na miejsce sadzenia nie był możliwy, wspólny spacer zamienił się więc w rozgrzewkę.

Na miejscu uczestnicy akcji wysłuchali kilku słów wprowadzenia, przeszli też krótki instruktaż sadzenia. Później była już tylko przyjemna, aczkolwiek niełatwa praca w parach. Na szczęście pogoda dopisała. W ciągu dwóch godzin samorządowcy obsadzili całe przygotowane przez leśników gniazdo o powierzchni 0,40 ha. Zakończeniem akcji było spotkanie pod grzybkiem w Szkółce Leśnej Kuklinów.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Krupa