Wirtualny spacer po urzędzie

Fair play w praktyce

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSP Nr 2 w Krotoszynie przygotowało projekt „Fair play w życiu” adresowany do uczniów gimnazjów. Zaplanowane działania miały na celu wspieranie wychowania młodych ludzi odwołując się do sportowej zasady „fair play”, której istotą jest szacunek do przeciwnika, przestrzeganie przepisów oraz dążenia do zwycięstwa bez uciekania się do różnego rodzaju oszustw. Według tej zasady powinniśmy postępować na boisku, jak i poza nim. 

Do konkursu zgłosiły się 11-osobowe zespoły z sześciu gimnazjów. Pierwszym zadaniem konkursowym było propagowanie idei sportowej rywalizacji w swoich szkołach i przedstawienie komisji sprawozdania ze swoich działań. Nad pracą każdej drużyny czuwał nauczyciel, opiekun zespołu uczniowskiego.

W dniu 8 kwietnia uczestnicy spotkali się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie, gdzie został przygotowany drugi etap rywalizacji, który obejmował grę terenową, e-sport, gry sportowe, konkurs matematyczny, humanistyczny i językowy. Każdy uczeń zgodnie z własnymi zainteresowaniami wybierał, w jakiej formie rywalizacji weźmie udział, a o wynikach drużyny decydowały wyniki poszczególnych uczestników zespołu. Była wspólna zabawa, okazja do poznania uczniów z innych szkół i nie zabrakło również czasu na wspólny posiłek. W uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu wzięli udział zaproszeni goście: Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka, dyrektorzy i wicedyrektorzy gimnazjów, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

Wyniki poszczególnych zespołów przedstawiają się następująco:
I miejsce – Gimnazjum Nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Henryka Sienkiewicza w Krotoszynie
II miejsce – Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie
I
II miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Krotoszynie
IV miejsce – Zespół Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Chwaliszewie
V miejsce – Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Krotoszynie
VI miejsce – Niepubliczne Gimnazjum w Krotoszynie

 Tekst i zdjęcia: ZSP 2 Krotoszyn