Wirtualny spacer po urzędzie

Jubileusz Państwowej Szkoły Muzycznej

Wspaniałym koncertem, który podziwiały setki osób, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Krotoszynie uczciła swój jubileusz 40-lecia istnienia. Występ odbył się 13 kwietnia 2016r. w auli Gimnazjum Publicznego nr 2  im. M. Kopernika w Krotoszynie.

Na uroczystość złożył się koncert w wykonaniu zespołów uczniowskich. Ponad 90 młodych wykonawców – tancerzy, chórzystów i instrumentalistów pokazało się tego dnia na scenie. Występ poprzedził krótki rys historyczny szkoły przedstawiony przez  dyrektora Marka Olejnika. Był to moment przypomnienia i wyrażenia podziękowań dla byłych i obecnych pedagogów szkoły. Na ręce dyrektora gratulacje złożyli m.in. wizytator Centrum Edukacji Artystycznej regionu Wielkopolska Artur Matejuk, wicestarosta Paweł Radojewski wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Przemysławem Wójcikiem oraz burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Zofią Jamką i burmistrz Zdun Tomasz Chudy.

Na koncert jubileuszowy złożyły się występy chóru i zespołów tanecznych, jak również wspaniałe popisy zespołów kameralnych i solistów.

Wśród życzeń jubileuszowych gratulowano szkole wysokiego poziomu i zaangażowania w społeczne życie Ziemi Krotoszyńskiej, a najczęściej powtarzanym życzeniem było spełnienie marzeń o zakończeniu remontu nowej siedziby, którą będzie Pałac Gałeckich.

Tekst i fot. M. Wiśniewska