Wirtualny spacer po urzędzie

Uczniowie koźmińskiego Zamku na pierwszym miejscu

W środę, 13 kwietnia 2016 r., w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik” w Krotoszynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorem szczebla powiatowego był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

W mistrzostwach uczestniczyły reprezentacje z sześciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Zawody składały się z testu teoretycznego oraz ćwiczeń praktycznych, gdzie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania współpracy w grupie.

Pierwsze miejsce na szczeblu powiatowym zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp. w składzie: Angelika Zych, Patrycja Nowicka, Patryk Jakubek, Wojciech Serek, Renata Waszkiewicz. Opiekunem drużyny był pan Karol Ratajczyk.

Drugie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie, w składzie: Sebastian Panek, Jacek Cierniewski, Zbigniew Szymczak, Piotr Bujakiewicz, Daniel Demaj. Opiekunem drużyny była pani Katarzyna Talarczyk.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach w składzie: Klaudia Sosnowska, Sandra Wołkowska, Weronika Karwik, Oliwer Smoliga, Piotr Matyba, Opiekunem drużyna była pani Patrycja Kruszczyńska.

Zwycięska drużyna zdobyła puchar Starosty Krotoszyńskiego Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Stanisława Szczotki.

Drużyny, która zdobyły drugie i trzecie miejsce, otrzymały puchary ufundowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie. Pozostałe drużyny otrzymały statuetki i dyplomy ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego.

Drużyna ZSP w Koźminie Wlkp. będzie reprezentowała powiat krotoszyński w eliminacjach wojewódzkich.

Organizatorzy eliminacji powiatowych dziękują p. Jackowi Cierniewskiemu, dyrektorowi Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik” w Krotoszynie, za udostępnienie pomieszczeń oraz zespołowi sędziowskiemu, składającego się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Tekst: Alicja Figura, zdjęcia: Małgorzata Krupa