Wirtualny spacer po urzędzie

Światowy Dzień Zdrowia w „Trójce”

 7 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Akcja przebiegała pod hasłem: „Oddaj krew – bez pół litra można żyć”.

Jej inicjatorem była pani Izabela Kossakowska, opiekun SK PCK, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krotoszynie. Uczniowie oddawali krew w mobilnym punkcie – „krwiobusie”, pod czujnym okiem lekarza Wojciecha Mińskiego i pań z krotoszyńskiego punktu krwiodawstwa. W koordynowaniu akcji pomagał pan Piotr Wiedemann. Tego dnia krew oddało 35 osób. Dało to w sumie 15,75 litra krwi. Chętnych do oddania krwi było 48 osób, jednak z różnych przyczyn nie wszyscy mogli ją oddać.

Równolegle tego dnia pod czujnym okiem pani Renaty Marszałek - Popiel, szkolnego koordynatora do spraw zdrowia, odbyła się sesja plakatowa na temat chorób, które zabijają: cukrzycy, anoreksji, bulimii, oraz nt. honorowego krwiodawstwa. Uczniowie przygotowywali również ciekawe referaty.

W „Trójce” przez cały rok szkolny pani Renata Popiel realizuje programy profilaktyczne organizowane we współpracy z Centrum Profilaktyki Zdrowia, Wydziałem Edukacji Kultury i Sportu przy Starostwie Powiatowym w Krotoszynie oraz Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Krotoszynie. W szkole prowadzona jest profilaktyka chorób układu krążenia, chorób nowotworowych, ARS, czyli jak dbać o miłość.

Celem imprezy była promocja zdrowego trybu życia oraz pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego podczas akcji honorowego krwiodawstwa.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy tego dnia włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.

Tekst i zdjęcia: Izabela Kossakowska