Wirtualny spacer po urzędzie

Nowa inwestycja koncernu Mahle w Krotoszynie!

W czerwcu 2016 roku do klientów Mahle trafią pierwsze tłoki stalowe z nowych linii produkcyjnych w Krotoszynie . Firma po raz kolejny inwestuje w rozwój  swojej polskiej spółki.  Nowa fabryka powstanie w ekspresowym tempie i docelowo zaoferuje 300 nowych miejsc pracy. Lokalne samorządy deklarują  jak najszersze wsparcie inwestycji.

 Informację o budowie nowego zakładu  przekazał dziennikarzom Andreas Kosicki, Prezes Zarządu Mahle Polska sp. zo.o., na konferencji zorganizowanej 25 sierpnia 2015r. na terenie przedsiębiorstwa. W spotkaniu z mediami uczestniczyli także – starosta krotoszyński Stanisław Szczotka oraz burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek.

Nowy zakład zajmie się produkcją tłoków stalowych do silników wysokoprężnych. Ich odbiorcami będą m.in.  klienci z Japonii i Francji. Koszt budowy i wyposażenia nowej hali  (o wymiarach 45m x 178 m) szacowany jest na około 100 milionów euro. W najbliższych latach sukcesywnie montowane będą nowe linie produkcyjne.
Obecni na konferencji  starosta i burmistrz deklarowali jak najszersze wsparcie inwestycji.  S. Szczotka zauważył, iż w miarę możliwości oraz w granicach prawa powiat wspiera i będzie wspierał inwestora w szybkim dopełnieniu wszelkich formalności związanych z procesem budowlanym. Zarówno przedstawiciele Mahle jak i starosta przypomnieli, iż między powiatem a największym pracodawcą w powiecie rozwija się i zacieśnia  współpraca w zakresie przygotowania przyszłych kadr dla przedsiębiorstwa. Burmistrz Krotoszyna z kolei wspomniał, iż miasto i Mahle zamierzają nawiązać ściślejszą współpracę promocyjną.