Wirtualny spacer po urzędzie

Filozoficzny sukces uczniów Kołłątaja

Monika Bukowa i Jędrzej Mikstacki , uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, mają szansę na udział w centralnym szczeblu XXVIII Olimpiady Filozoficznej. To ogromny sukces młodych kołłątajowców.

20 lutego br. w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu odbył się drugi etap XXVIII Olimpiady Filozoficznej. Zakwalifikowali się do niego następujący uczniowie I LO w Krotoszynie: Zuzanna Czachorek, Monika Bukowa, Aleksandra Hoffman oraz Jędrzej Mikstacki.

Są to uczniowie, którzy wzięli udział w szkolnym etapie konkursu, wymagającym napisania pracy pisemnej na jeden z zaproponowanych tematów. Grupie uczniów z Kołłątaja w pełnym składzie (czworo) udało się zakwalifikować do kolejnego etapu zmagań, do którego z całej Wielkopolski weszło tylko 14 osób.

Konkurs na szczeblu wojewódzkim składał się z dwóch części. Na początku uczestnicy mieli 150 minut na napisanie eseju, który powinien zawierać interpretację jednego z trzech, podanych do wyboru, cytatów. Po krótkiej przerwie przyszedł czas na rozwiązywanie testu, z którym uczniowie mogli się zmagać nie dłużej niż 90 minut.

Do udziału w zawodach centralnych Komitet Okręgowy, działający przy UAM w Poznaniu, rekomendował Jędrzeja (V miejsce w Wielkopolsce) i Monikę (VII miejsce w Wielkopolsce). Decyzja o ich ostatecznym udziale w finale na szczeblu centralnym olimpiady należy do warszawskiej komisji. Mimo to gratulujemy całej czwórce udziału w konkursie i życzymy Monice i Jędrzejowi powodzenia.

Tekst i zdjęcia: I LO Krotoszyn