Wirtualny spacer po urzędzie

„Witaminkowe” spotkanie z piosenką i nie tylko…

To już XVII raz odbył się Integracyjny Festiwal Piosenki „Witaminki na start!”. Organizatorem jest Zarząd Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krotoszynie we współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury oraz Zespołem Szkół Specjalnych w Krotoszynie.

W piątek, 18 marca, zjechały do kina Przedwiośnie w Krotoszynie aż 24 zespoły z: Pleszewa, Dąbcza, Ostrzeszowa, , Konarzewa, Koźmina Wlkp. Kępna, Jarocina, Borzęciczek, Kobylina oraz z samego Krotoszyna. Zespoły to gromady zuchowe, drużyny harcerskie Nieprzetartego Szlaku, klasy I-III ze szkół podstawowych i szkół specjalnych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych. Łącznie w festiwalu wzięło ok. 280 dzieciaków wraz z opiekunami.

Ideą imprezy jest integracja dzieci zrzeszonych w gromadach zuchowych, dzieci z klas I-III szkół podstawowych oraz z zespołów szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i odżywania się. Każdy zespół przygotowuje występ - piosenkę z choreografią - związaną z tematem przewodnim imprezy.

Ważnym elementem festiwalu jest konkurs plastyczny. W tym roku uczestnicy tworzyli owocowo-jarzynowe nakrycie głowy z papieru i bibuły. W skład komisji konkursowej weszli: Alicja Figura - przedstawiciel Sttarostwa Powiatowego w Krotoszynie, Natalia Kowalska – wolontariuszka, uczennica ZSP nr 1 w Krotoszynie oraz druhna Karolina Skrzypniak, drużynowa 24 Drużyny Harcerek w Hufcu Krotoszyn. Panie musiały podjąć trudną decyzję w kwestii wyboru najciekawszej i najstaranniej wykonanej pracy. Wygrało nakrycie głowy wykonane przez zespół ZIOMALE z Kępna, drugie miejsce zajęła 10 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku z Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie Przyznano też dwa równorzędne trzecie miejsca: klasie III C ze Szkoły Podstawowej nr 4 Krotoszyn i klasie I B ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie.

Na scenie debiutowały pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 4 i nr 8 w Krotoszynie i świetnie dały sobie radę. Całą imprezę prowadziły druhenki z 24 Drużyny Harcerskiej Hufca ZHP Krotoszyn. Dzieci bardzo chętnie bawiły się na scenie i na widowni.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować paniom z Zespołu Szkół Specjalnych: Ilonie Witczak i Katarzynie Kilos za kolejny rok współpracy przy współorganizowaniu tak dużego przedsięwzięcia, jak również wolontariuszom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie i 24 Drużynie Harcerek. Sponsorom składamy podziękowanie za zrozumienie idei i ogromne wsparcie naszego festiwalu „Witaminki na Start”

Festiwal współfinansowany jest przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Urząd Miejski w Krotoszynie w ramach Otwartego Konkursu Ofert dla Organizacji Pozarządowych

Tekst i zdjęcia - Agnieszka Gierłowska, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci –Zarządu Miejskiego w Krotoszynie