Wirtualny spacer po urzędzie

Szybki PIT – skorzystaj z udogodnień!

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Dlaczego „Szybki PIT”? Ponieważ, korzystając  z możliwości złożenia PIT- u przez Internet, można rozliczyć się naprawdę sprawnie i szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie  oszczędzasz czas i pieniądze!  Nie trzeba drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.

 Akcja, która obejmuje już po raz ósmy swoim zasięgiem całą Polskę, rozpoczęła się 18 lutego br., a zakończy dwa tygodnie po zamknięciu okresu rozliczeniowego, który w tym roku upływa 2 maja.

„W ramach kampanii Szybki PIT przygotowaliśmy dla podatników wiele narzędzi, które pomogą im w wypełnieniu tego obowiązku. Będą to między innymi, tradycyjne już, dni otwarte we wszystkich urzędach skarbowych w Polsce, wydłużone godziny pracy pod koniec kwietnia i dyżury telefoniczne naszych ekspertów. Akcja będzie też obecna na Facebooku. Wzorem ubiegłego roku przygotowaliśmy również specjalną aplikację, dzięki której podatnicy będą mogli szybko i łatwo zadać pytanie, na które otrzymają fachową odpowiedź" – wylicza minister finansów Paweł Szałamacha.

W ramach tegorocznej akcji resort finansów przygotował dla podatników wiele udogodnień oraz narzędzi  ułatwiających rozliczenia:

·  11-13 marca w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce będzie można skorzystać z punktów rozliczeń. Dzięki nim każdy podatnik będzie mógł w przerwie między zakupami wysłać swój PIT przez Internet;

· 16 kwietnia we wszystkich urzędach skarbowych zostaną zorganizowane dni otwarte, podczas których pracownicy administracji podatkowej będą pomagać podatnikom przy składaniu PIT-ów;

· w urzędach będą dostępne specjalne stanowiska komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową;

· w Ministerstwie Finansów oraz w urzędach skarbowych będą odbywać się dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników – ich terminy będę podawane na bieżąco;

·  w ostatnich dniach kwietnia, gdy jak co roku panuje wzmożony ruch w urzędach, wszystkie urzędy skarbowe będą pracować dłużej  – terminy także będę podawane na bieżąco;

· na potrzeby akcji przygotowano plakaty i broszury informacyjne, które promują wiedzę na temat rozliczeń czy aktualnych ulg podatkowych.

Kampanii Szybki PIT towarzyszy strona internetowa (www.szybkipit.pl) Zawiera ona aktualności, broszury informacyjne Ministerstwa Finansów, informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet oraz wyszukiwarkę urzędów skarbowych. Na stronie będzie też dostępna aplikacja pytaniowa Szybki PIT. W ubiegłym roku strona miała  ponad 1 milion odsłon.

Z kolei na Portalu Podatkowym (www.finanse.mf.gov.pl) wszyscy zainteresowani znajdą m.in. aktualne formularze czy skorzystają z usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego.

Akcja Szybki PIT będzie też obecna na Facebooku (www.facebook.com/Szybki.PIT)

Przypominamy, że w 2016 r. 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (sobota), dlatego też ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja.

W ramach kampanii ”Szybki PIT” zachęcamy do korzystania z tej szybkiej i bezpiecznej formy rozliczenia rocznego ! 

Źródło MF

URZĄD SKARBOWY KROTOSZYN
UL. POLNA 32, KROTOSZYN
TEL. 62 725 19 00
FAX 62 725 19 01
adres e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GODZINY OTWARCIA
PONIEDZIAŁEK 7.30 – 18.00
WTOREK –PIĄTEK  7.30 – 15.30