Wirtualny spacer po urzędzie

Komendant policji przeszedł na emeryturę

Insp. Wojciech Kasprowicz, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji, jest już emerytem! Czynną służbę w policji i tym samym pracę na stanowisku szefa krotoszyńskiej jednostki, oficjalnie zakończył w piątek, 19 lutego.

Po trzydziestu latach pracy w policji z mundurem rozstał się insp. Wojciech Kasprowicz. Uroczyste pożegnanie i jednocześnie przekazanie obowiązków zastępcy zorganizowano w sali reprezentacyjnej krotoszyńskiego ratusza.

W spotkaniu wzięli udział nie tylko pracownicy – mundurowi i cywilni – Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Byli też komendanci jednostek ościennych powiatów, komendanci straży pożarnej i straży miejskiej, starosta Stanisław Szczotka i wicestarosta Paweł Radojewski, wiceburmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke i przewodnicząca Rady Miejskiej Krotoszyna Zofia Jamka oraz wiceburmistrz Koźmina Wlkp. Jarosław Ratajczak.

Nie zabrakło słów uznania dla ustępującego komendanta. To pod jego rządami krotoszyńska jednostka uzyskiwała wysokie wyniki, diametralnie zmieniła się też jej siedziba i wyposażenie. Usłyszano podziękowań i życzeń spełnienia tych marzeń, na które wcześniej brakowało czasu.

Obowiązki komendanta powierzono na razie dotychczasowemu zastępcy – mł. insp. Mariuszowi Jaśniakowi. On także odebrał gratulacje, przede wszystkim takie, by w ślad za powierzeniem obowiązków poszła również nominacja.

fot. Małgorzata Krupa