Wirtualny spacer po urzędzie

Niezwykła wystawa w Galerii Krotoszyńskiej

Zespół Szkół Specjalnych w Krotoszynie zaprasza na wyjątkową wystawę zdjęć poświęconym polskim sportowcom, uczestnikom XIV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles.

Tamte emocje i sukcesy zostały zarejestrowane w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2015 r.  przez fotografa Adama Nurkiewicza. Wystawa przygotowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnością oraz uhonorowanie polskich zawodników, którzy podczas Igrzysk zdobyli aż 66 medali, w tym 29 złotych, 18 srebrnych i 19 brązowych.

W igrzyskach wziął udział Łukasz Talaga, zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych przy ZSS Krotoszyn, który w Los Angeles wywalczył złoty medal w skoku w dal.Już po powrocie z Los Angeles Łukasz stał się bohaterem materiału prasowego przygotowanego przez Marcina Szyndrowskiego. Kilka jego zdjęć również znalazło się na prezentowanej wystawie.

Zdjęcia oglądać można w Galerii Krotoszyńskiej przy ul. Słodowej 13. Wystawa czynna jest od piątku, 19 lutego 2016 do 26 lutego 2016.

fot. www.speckrot.pl