Wirtualny spacer po urzędzie

Wygrana koźmińskiego ogólniaka w „Regionalnym Konkursie Grantowym Równać Szanse 2016”

Projekt „Przystanek Koźmin” napisany przez dwie nauczycielki I Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie, otrzymał grant w ramach programu „Równać Szanse 2015 - Regionalny Konkurs Grantowy".

W listopadzie zakończył się nabór wniosków w Programie „Równać Szanse 2015 - Regionalny Konkurs Grantowy". Fundacja otrzymała 563 wnioski od organizacji pozarządowych, bibliotek, domów kultury i nieformalnych grup dorosłych z całej Polski.

W wyniku obrad czterech Regionalnych Komisji Ekspertów dofinansowano 111 projektów, z poszczególnych województw. Z województwa wielkopolskiego 10, w tym projekt „Przystanek Koźmin” napisany z ramienia Stowarzyszenie Przyjaciół I LO przez dwie nauczycielki I Liceum Ogólnokształcącego Lucynę Radojewską- Felczak i Agnieszkę Obst.

Współpracę z grantodawcą rozpoczęto w 2010 roku i jest to już piąty projekt realizowany przez młodzież koźmińskiego liceum.

Program „Równać Szanse" powstał w 2001 roku a jego twórcą jest Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności, administratorem zaś Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Misją Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast. Dobry start rozumiany jest, jako realizowanie przez młodych ludzi samodzielnie i realistycznie określonych celów życiowych.

Cały projekt będzie realizowany przez grupę 12 uczniów liceum w terminie od 1 lutego 2016 do 31 lipca 2016.

Wszelkie informacje o etapach realizacji projektu będą zamieszczane na stronie internetowej LO w zakładce Stowarzyszenia Przyjaciół I LO -Równać Szanse 2016.

Tekst: Lucyna Radojewska - Felczak