Wirtualny spacer po urzędzie

Muzyczna uczta w Refektarzu

Dwa zespoły – krotoszyński Artifex i Sarenissima Res Publica z Wrocławia – wystąpiły w Galerii Refektarz w ramach kolejnej edycji festiwalu Schola Cantorum.

Na koncert zaprosiły mieszkańców powiatu aż trzy instytucje: Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży "Schola Cantorum" w Kaliszu, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Galeria Refektarz. Tradycja festiwalu sięga już 38 lat, od 16. lat jeden z festiwalowych koncertów odbywa się w Krotoszynie.

Spotkanie poprowadził Waldemar Wronecki, specjalista z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

Tym razem najpierw zaprezentował się zespół Artifex, prowadzony przez Grzegorza Polańskiego. Warto podkreślić, że zespół w przyszłym roku obchodzić będzie dwudziestolecie swojej działalności. Obecny skład to już piąta odsłona zespołu.

Grupa Sarenissima Res Publica z Wrocławia zaprezentowała kilka utworów barokowych polskich i włoskich. Tym sposobem zespół pokazał kontrast brzmień tamtej epoki.

Krotoszyńska publiczność bardzo ciepło przyjęła obydwa występy. Spotkanie było też okazją do obejrzenia wystawy prac uczestników ubiegłorocznego konkursu „Twórczość plastyczna inspirowania muzyką dawną”.

Tekst i fot. Małgorzata Krupa