Wirtualny spacer po urzędzie

Sukces krotoszyńskich szkół - Srebrna Tarcza dla Technikum nr 1 i Brązowa Tarcza dla I LO w Krotoszynie

„Perspektywy” opublikowały ranking liceów ogólnokształcących i techników z całej Polski na rok 2016. Technikum nr 1 w Krotoszynie zdobyło Srebrną Tarczę, natomiast I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie zdobyło Brązową tarczę.

Zasady Rankingu, jak dowiadujemy się ze strony internetowej czasopisma - ,,ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk”.

W Rankingu Techników 2016 obowiązują cztery kryteria: sukcesy w olimpiadach – 20%, matura przedmioty obowiązkowe – 25%, matura przedmioty dodatkowe – 25%, wyniki egzaminów zawodowych - 30%.

Oznacza to, że decydujący wpływ na miejsce technikum w Rankingu ma egzamin zawodowy. Ogólnopolski Ranking Techników 2016 prezentuje 300 najlepszych techników w naszym kraju. Technikum nr 1 im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich uplasowało się na 188 miejscu i uzyskało Srebrną Tarczę. W rankingu województwa wielkopolskiego znaleźliśmy się na zaszczytnym 19 miejscu.

- Jesteśmy najlepsi w powiatach: krotoszyńskim, jarocińskim, gostyńskim, rawickim i pleszewskim, a z powodzeniem konkurujemy z powiatem ostrowskim. To ogromna zasługa naszych uczniów i absolwentów, ale także nauczycieli, którzy wraz z uczniami stanowią rewelacyjny zespół. Serdecznie dziękujemy za pracę i wysiłek w zdobywaniu wiedzy – mówi Mirosława Cichowlas, dyrektor szkoły. - Nasz wspólny sukces polecamy uwadze uczniów najstarszych klas gimnazjów, którzy będą wybierać szkoły ponadgimnazjalne – zapraszamy do nas, gwarantujemy wysoką jakość kształcenia, która prowadzi do wymarzonego zawodu i studiów.

W rankingu wojewódzkim techników na miejscu 31 znalazło się także  Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.

Z kolei w rankingu liceów ogólnokształcących (gdzie lista liczy 500 najlepszych szkół w Polsce) - I LO z Krotoszyna zajęło 435 miejsce (33 w województwie), zdobywając Brązową Tarczę.

Źródłem danych dla Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2016 były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

Obydwie krotoszyńskie szkoły mają teraz prawo do korzystania z przyznanych znaków jakości. Znaki te można umieszczać m.in. na stronach internetowych.