Wirtualny spacer po urzędzie

Uczniowie dwóch szkół będą praktykować u Wawrzyniaka

Dwie szkoły ponadgimnazjalne z Krotoszyna podpisały umowę o współpracy z Restauracją Wawrzyniak. Uczniowie tychże szkół, kształcący się w zawodach związanych z hotelarstwem i gastronomią, będą odbywać praktyki w restauracji i hotelu w Perzycach.

To kolejna umowa o współpracy dotycząca szkolenia praktycznego uczniów. Po raz pierwszy jednak umowę podpisywano nie w Starostwie Powiatowym, ale w siedzibie pracodawcy, czyli w Restauracji Wawrzyniak w Perzycach. Po raz pierwszy też swoje umowy podpisywały dwie szkoły jednocześnie. Spotkanie odbyło się w piątek, 15 stycznia 2016 r.

- Pracodawcę wybraliśmy osobno, w różnym czasie. To, że spotkaliśmy się tu dzisiaj świadczy o tym, że to dobra firma i rozumiejąca, jak ważne jest praktyczne kształcenie młodzieży – mówił Roman Olejnik, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.

W podobnym tonie wypowiadał się Krzysztof Grobelny, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie, który podkreślał jednocześnie znaczenie ścisłej współpracy szkoły z pracodawcami.

Każdą z umów podpisywał dyrektor szkoły, kierownik kształcenia praktycznego, starosta Stanisław Szczotka oraz właściciel firmy Piotr Wawrzyniak. Ciekawostką jest fakt, że jest on absolwentem obydwu szkół. Z tym większą satysfakcją przyjął fakt, że obydwie placówki wybrały jego firmę, jako partnera w podnoszeniu kwalifikacji młodzieży.

Fot. Grzegorz Pierzchała, Małgorzata Krupa