Wirtualny spacer po urzędzie

Wesołe kolędowanie w Konarzewie

13 stycznia 2016 roku Sala Wiejska w Konarzewie rozbrzmiewała muzyką, gwarem i śmiechem. Tego dnia odbył się bowiem VII Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych „Hej, w dzień narodzenia” zorganizowany przez wychowanków i pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ks. Jana Twardowskiego.

W konkursie udział wzięli wychowankowie oraz podopieczni placówek z terenu południowej Wielkopolski. Wszystkich gorąco przywitała pani dyrektor Daria Rakowiecka – Nowacka. Przedstawiła ona uczestnikom jury konkursu, w którym zasiadł m.in. starosta Stanisław Szczotka.

Młodzi wykonawcy startowali w trzech kategoriach wiekowych, a kiedy jurorzy udali się na obrady, uczestnikom spotkania przygrywał do śpiewu i tańca zespół postulantów ze zgromadzenia o o Franciszkanów w Kobylinie.

Konkurs jak co roku odbył się w prawdziwie rodzinnej atmosferze i choć nie wszyscy wykonawcy mogli zdobyć pierwsze miejsca, to nikt nie został bez nagrody  i iście świątecznego poczęstunku.

Wyniki konkursu:

I KATEGORIA – DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

I miejsce – Zuzanna Jańczak ZSS Krotoszyn
II miejsce – Patrycja Ritter ZSS Jarocin
III miejsce – Katarzyna Wasiewicz ZPS Pleszew

II KATEGORIA – MŁODZIEŻ GIMNAZJUM:

I miejsce – Dariusz Urny ZSS Brzezie
II miejsce – Anna Pudaszek ZSS Jarocin
III miejsce – Monika Grześkowiak ZSS Jarocin
Wyróżnienie – Jagoda Strożyk ZSS Brzezie

III KATEGORIA – MŁODZIEŻ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I DOROŚLI:

I miejsce – Zespół „Pogodni” WTZ Jarocin
II miejsce – Kolędnicy  SOSW Konarzew
III miejsce – Kinga Latajka  WTZ „Tęcza” Ostrów Wlkp.
Wyróżnienie – Jakub Marcinkowski z ZSS Jarocin
Wyróżnienie – Daria Droszcz SOSW Konarzew

VII Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych „Hej, w dzień narodzenia” odbywał się pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i został dofinansowany przez Powiat Krotoszyński.

Tekst i fot. M. Wiśniewska