Wirtualny spacer po urzędzie

Przedświąteczne spotkanie z prasą

Kierownictwo Starostwa Powiatowego w Krotoszynie ze starostą Stanisławem Szczotką na czele spotkało się z przedstawicielami krotoszyńskich mediów. Była to okazja do podsumowania mijającego roku i życzeń z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

W spotkaniu udział wzięli: starosta Stanisław Szczotka, jego zastępca Paweł Radojewski, sekretarz Krzysztof Kaczmarek, skarbnik Andrzej Jerzak, Powiatowy Rzecznik Konsumentów Mikołaj Lechman oraz kierownik Biura Promocji i Rozwoju Marzena Wiśniewska. Zaproszenie starosty przyjęli redaktorzy naczelni krotoszyńskich gazet: Agnieszka Matysiak z „Gazety Krotoszyńskiej”, Sebastian Pośpiech z „Rzeczy Krotoszyńskiej”, Marcin Szyndrowski z „Życia Krotoszyna”, Rafał Figlak z gazety internetowej ikrotoszyn.pl i Andrzej Kamiński z Gazety Lokalnej Krotoszyn.

Oprawę gastronomiczną przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie.

Starosta omówił najważniejsze problemy, z jakimi samorząd powiatowy borykał się w mijającym 2015 roku. Powiatowy Rzecznik Konsumentów prosił o wsparcie jego działalności. Jak się bowiem okazuje – coraz większa grupa starszych osób pada ofiarą oszustów i naciągaczy. Ostatnio popularnością „cieszy się” podpisywanie umów z firmą podszywającą się pod popularnego dostawcę energii. Publikacje w prasie drukowanej mogłyby pomóc w kampanii prewencyjnej skierowanej do seniorów.

Spotkanie w starostwie zakończono życzeniami zdrowych, pogodnych i rodzinnych świąt.

Tekst i fot. Małgorzata Krupa\