Wirtualny spacer po urzędzie

Przełamali się opłatkiem z biskupem Edwardem Janiakiem

W piątek, 18 grudnia 2015 r., w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie strażacy i zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole. Na honorowym miejscu zasiadł ks. biskup Edward Janiak.

„Księże biskupie, szanowni goście, czcigodni duchowni, koleżanki i koledzy strażacy i pracownicy cywilni komendy”. Tymi słowami Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie bryg. Mariusz Przybył powitał przybyłych na spotkanie opłatkowe gości. Wśród nich znaleźli się: Jego Ekscelencja Ks. Biskup Edward Janiak - ordynariusz diecezji kaliskiej, Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka wraz z wicestarostą Pawłem Radojewskim, skarbnikiem powiatu Andrzejem Jerzakiem i sekretarzem Krzysztofem Kaczmarkiem, Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Leszek Kulka, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Krotoszynie Edward Kozupa wraz z prezesem OSP Krotoszyn Waldemarem Florkowskim, ks. prałat Aleksander Gendera - proboszcz parafii św. pw. Jana Chrzciciela, ks. kanonik Ryszard Dziamski - powiatowy kapelan strażaków, ks. kanonik Dariusz Kowalek - proboszcz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła, ks. kanonik Andrzej Szymankiewicz - proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, dyrektor Oddziału Banku BGŻ w Ostrowie Wlkp. Iwona Żukowska, właściciele firmy GM - Wiesław Gembiak i Paweł Mikstacki oraz Agnieszka i Michał Łyskawowie.

W rolę Mikołaja wcielił się Stanisław Piotrowski, który wręczył strażakom prezent - piłę do cięcia stali i betonu.

Spotkanie było też okazją do podziękowania za nieoceniony wkład pracy, jaki przez 37 lat włożył odchodzący na zawieszoną w 2008 r. emeryturę Witold Szymczak.

Jego Ekscelencja ks. Biskup Edward Janiak w swym krótkim wystąpieniu, nawiązującym do osobistych doświadczeń i przeżyć przywołujących młodzieńcze lata i spędzone z mamą i rodzeństwem wieczory wigilijne - pokazał, że mimo trudu, zmartwień i bólu można je przeżyć z radością. Radością i miłością, która pozwala postrzegać człowieka, który staje na naszej drodze jako dobro zesłane od Boga.

Zaproszeni goście, strażacy i pracownicy cywilni w radosnych nastrojach pokrzepionych słowem pasterza diecezji łamiąc się opłatkiem złożyli sobie życzenia wśród których obfitowało zdrowie, pomyślność, radość dla uczestniczących w spotkaniu i ich rodzin.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski, fot. st. str. Szymon Kujawa