Wirtualny spacer po urzędzie

Koźmińskie liceum w Rankingu „Szkoły Kompetencji Przyszłości”

W roku szkolnym 2014/2015 ponad 7000 uczniów z 1065 szkół ponadgimnazjalnych zainicjowało swój autorski projekt społeczny w zespołowej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”

W grupie tej znaleźli się również uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wlkp., którzy zdefiniowali problemy swojego otoczenia (młodzi nie potrafią porozumieć się z seniorami) i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Nawiązali współpracę z Klubem Seniora i wspólnie zorganizowali między innymi wieczór wróżb andrzejkowych, wspólne kolędowanie czy popołudnie z poezją a także przeprowadzili dla seniorów kurs podstawowej obsługi komputera. Wszystkie podejmowane działania przybliżyły ich do sukcesu, uzyskali miano finalistów „Zwolnieni z Teorii”.

Finaliści tej nietypowej olimpiady nie są zwalniani z matury, jak to się dzieje w przypadku laureatów konkursów przedmiotowych. Zdobywają za to certyfikaty profesjonalnego zarządzania projektami. To honorowane przez pracodawców dokumenty przyznawane przez Project Management Institute - certyfikaty, o które normalnie starają się menedżerowie średniego szczebla na całym świecie.

Drugim równie ważnym sukcesem jest znalezienie się I LO w Rankingu „Szkoły Kompetencji Przyszłości” przeprowadzonym przez Social Wolves wspólnie z dziennikiem Rzeczpospolita. Spośród 1065 szkół ponadgimnazjalnych wybrano 150 placówek, których uczniowie najlepiej poradzili sobie ze zorganizowaniem własnego projektu społecznego i koźmińskie liceum znalazło się na 20 (!!!) miejscu w otoczeniu szkół z dużych miast.

Finalistom serdecznie gratulujemy z życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i fot. Lucyna Felczak