Wirtualny spacer po urzędzie

Jubileusz hodowców gołębi pocztowych

Sekcja VI w Oddziale Krotoszyn - Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych obchodziła jubileusz 10-lecia istnienia.

Na jubileusz przybyli hodowcy sekcji VI, delegaci poszczególnych sekcji wchodzących w skład Oddziału Krotoszyn oraz zaproszeni goście. Spotkali się tam wyjątkowi ludzie, hobbyści i pasjonaci hodowli tych pięknych ptaków.

W imieniu samorządu powiatowego życzenia hodowcom złożył wicestarosta Paweł Radojewski: „Gołąb jako znak pokoju oraz poszanowania praw człowieka i obywatela, jest w naszej świadomości symbolem szczególnym. Towarzyszył człowiekowi przez tysiąclecia będąc posłańcem i przyjacielem. Dlatego dziś, z wielkim szacunkiem odnoszę się do tych, którzy w przywiązaniu do tradycji i natury oddają się hodowli tych wspaniałych ptaków. Wasze dokonania prezentujecie nie tylko podczas kolejnych zawodów, ale też włączacie się czynnie w życie naszej społeczności organizując pokazy podczas uroczystości powiatowych czy gminnych. W dniu jubileuszu życzę wszystkim członkom Sekcji Nr 6 w Krotoszynie, by starczyło Wam sił i środków do rozwijania swoich pasji. Przekazuję także życzenia zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.”

Podczas tej sympatycznej uroczystości rozdano odznaczenia Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych oraz trofea dla najlepszych hodowców mijającego roku.