Wirtualny spacer po urzędzie

Wykazali się wiedzą o zdrowiu i Polskim Czerwonym Krzyżu

Reprezentanci dwunastu szkół z powiatu krotoszyńskiego wzięli udział w XXIV edycji Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu, Międzynarodowym i Polskim Czerwonym Krzyżu. Najlepsi otrzymali nagrody.

25 listopada 2015 r. odbyła się XXIV edycja Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu, Międzynarodowym i Polskim Czerwonym Krzyżu.

Do etapu powiatowego zakwalifikowało się siedem szkół ponadgimnazjalnych (I LO w Krotoszynie, ZSP nr 1 w Krotoszynie, ZSP nr 2 w Krotoszynie, ZSP nr 3 w Krotoszynie, ZSP w Zdunach, Zespół Ginazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie, Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim) oraz pięć gimnazjów (Zespół Szkół w Chwaliszewie, Zespół Szkół w Benicach, Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie, Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie, Zespół Szkół w Zdunach).

Celem konkursu było kształtowanie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie. Uczestnicy rozwiązywali test składający z 30 pytań. Po sprawdzeniu testów komisja konkursowa ogłosiła wyniki.

W kategorii szkól ponadgimnazjalnych:
I miejsce - Aleksandra Hoffmann z I LO w Krotoszynie,
II miejsce - Paulina Marek z ZSP nr 2 w Krotoszynie,III miejsce - Agnieszka Paprocka z ZSP nr 3 w Krotoszynie.

W kategorii gimnazjów:
I miejsce - Weronika Garbarek z Zespołu Szkół w Benicach,
II miejsce - Marta Sowa z Zespołu Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kobylinie,
III miejsce - Zuzanna Olejniczak z Zespołu Szkół w Zdunach.

Laureaci konkursu zostali obdarowani nagrodami zakupionymi ze środków otwartego konkursu ofert Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, a opiekunom podziękowanie.

Fot. Małgorzata Kaczmarek (PCK Krotoszyn), Marta Popławska (Gazeta Krotoszyńska)