Wirtualny spacer po urzędzie

Wieczór z piosenkami Czesława Niemena i Jerzego Filara

Szósty Młodzieżowy Przegląd Twórczości Czesława Niemena już za nami. Nagrodzono i wyróżniono aż dziewięciu młodych wykonawców. Gwiazdą wieczoru był Jerzy Filar.

Konkurs odbył się 25 listopada 2015 r. w Hotelu Restauracji Wawrzyniak w Perzycach. Zorganizowany został przez Zdunowski Ośrodek Kultury z dyrektor Jolantą Szymanowską na czele, przy znacznym udziale środków Urzędu Miejskiego w Zdunach i Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

Na scenie w Perzycach zaprezentowało się siedemnastu młodych wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych (uczniowie gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych). Oceniało ich jury w składzie: Tomasz Chudy jako przewodniczący (burmistrz Zdun), Bogusława Dengusiak (dyrygent zdunowskiego chóru Harmonia, emerytowana nauczycielka muzyki), Małgorzata Krupa (podinspektor w Biurze Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Krotoszynie) oraz Jerzy Filar (muzyk, kompozytor, wokalista, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana, obchodzący 40-lecie pracy artystycznej i jednocześnie gwiazda wieczoru).

Miejsca na podium w kategorii szkoły gimnazjalne wywalczyły: Weronika Ertel (Orpiszew), Iga Kasprzak (Ostrów Wlkp.) i Adela Borowczyk (Pępowo). W kategorii starszej nagrodzono: Joannę Kryś (Miejska Górka), Agnieszkę Pietrzak (Ostrów Wlkp.) i Martynę Stróżyk (Pępowo). Jury przyznało ponadto trzy wyróżnienia: Kamili Abdullaevej (Ostrów Wlkp.) w grupie młodszej, Klaudii Berger (Pępowo) w grupie starszej oraz za najbardziej energiczny występ dla Wiktorii Góral (Krotoszyn). Wyróżnione osoby otrzymały upominki dzięki sponsorom: Maciejowi Kołodziejskiemu oraz firmom Blending i Ludzis.

Gimnazjalistom nagrody wręczał burmistrz Tomasz Chudy, natomiast uczniom szkól ponadgimnazjalnych – wicestarosta Paweł Radojewski.

- Zdunowski Ośrodek Kultury mógł zorganizować konkurs dzięki uprzejmości i szczodrości pana Jerzego Wawrzyniaka, który udostępnił salę balową oraz "Kawiarenkę Pod Papugami". Wszystkim sponsorom oraz instytucjom, którzy przyczynili się swoją inicjatywą do uświetnienia wieczoru z muzyką Niemena, składamy serdeczne podziękowania. Wasze wsparcie było nieocenione. Specjalne podziękowania należą się panu Stanisławowi Szelągowskiemu, który był "dobrym duchem" procesu organizacyjnego i całego wieczoru – podkreśla Jolanta Szymanowska.

Tuż po ogłoszeniu wyników przeglądu i ponownym występie laureatek pierwszych miejsc, na scenie pojawił się Jerzy Filar, gwiazda wieczoru. Piosenki przeplatał opowieściami ze swojego bogatego, artystycznego życiorysu i anegdotami, zwłaszcza góralskimi. Niewątpliwie była to wspaniała, kulturalna uczta.

Tekst i fot. Małgorzata Krupa

{gallery)2015-Niemen{/gallery}