Wirtualny spacer po urzędzie

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa

Dwa kluby Honorowych Dawców Krwi – działający przy Oddziale Rejonowym PCK w Krotoszynie i przy Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie – świętowały wspólnie Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Uroczyste spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa zorganizowano 20 listopada w restauracji „Ratuszowa” w Krotoszynie. Wzięli w nim udział członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Oddziale Rejonowym PCK w Krotoszynie oraz Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Imprezę swoim udziałem zaszczycili: wicestarosta Paweł Radojewski oraz Komendant Powiatowy PSP Mariusz Przybył.

Uroczystość z była świetną okazją, by podziękować krwiodawcom za codzienne poświęcenie, za to, że we współczesnym zaginionym i zapatrzonym we własne sprawy świecie, można pozostać wrażliwym na potrzebę drugiego człowieka.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie istnieje już 41 lat. Powstał z inicjatywy ś.p. Tadeusza Walczaka, który przez wiele lat pełnił funkcję prezesa tego klubu. Od 16 lat prezesem jest Czesława Kowalska.

Klub HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie działa 36 lat. Pierwszym prezesem był Henryk Babijów, który pełni tę funkcję do przejścia na emeryturę. Od 1989 prezesem jest Ryszard Górka.

Oprócz regularnego oddawania krwi członkowie obydwu klubów starają się, by idea bezinteresownego oddawania „życiodajnego płynu” zyskiwała nowych sympatyków.

Fot. Bartosz Górka