Wirtualny spacer po urzędzie

Jubileusz chórzystów z krotoszyńskiej Fary

120 – lecie działalności obchodzi Chór p.w. św. Wojciecha istniejący przy parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie. Z tej okazji w niedzielę 22 listopada 2015r., w kościele farnym została odprawiona Msza św. w intencji chórzystów, a po niej odbył się koncert zespołu. Gośćmi wydarzenia byli m.in. włodarze Powiatu Krotoszyńskiego i Gminy Krotoszyn.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Prałat Aleksander Gendera, a koncelebrowali duszpasterze przez wiele lat związani z chórem – m.in. ks. Kanonik Kazimierz Ciszewicz i ks. Kanonik Andrzej Szymankiewicz. Proboszcz krotoszyńskiej fary w homilii odniósł się do jubileuszu dziękując chórowi za zaangażowanie i modlitwę wyrażaną śpiewem.

Po nabożeństwie chórzyści wystąpili ze okolicznościowym koncertem jubileuszowym. Prezes Lidia Wróblewska przypomniała historię zespołu, opowiedziała także o jego obecnej działalności. W imieniu swoim i kolegów dziękowała wszystkim, którzy wsparli chór – szczególnie ciepłe słowa kierując do duszpasterzy oraz wieloletnich dyrygentów. Warto przypomnieć, iż w ostatnim 25-leciu chór prowadzili – Łucja Grobelna, Maria Jędrzejczak oraz – przez ostatnie 10 lat - Błażej Lizak, którzy dyrygował zespołem podczas jubileuszowego występu.

Serdeczne życzenia dla chórzystów przekazali także - starosta krotoszyński Stanisław Szczotka oraz wiceburmistrz Krotoszyna Joanna Król – Trąbka. Włodarze powiatu i gminy zwrócili uwagę na fakt, że chór swymi występami okrasza nie tylko uroczystości kościelne, ale także inne ważkie wydarzenia w życiu powiatu i miasta. Były więc  gratulacje, kwiaty oraz podziękowania wyrażone oklaskami, a na zakończenie – rodzinna fotografia!

Tekst i fot. M. Wiśniewska