Wirtualny spacer po urzędzie

Roszczak u starosty

10 września br. Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka i jego zastępca Paweł Radojewski spotkali się z multimedalistą MŚ i ME weteranów w rzutach lekkoatletycznych Czesławem Roszczakiem z Łagiewnik. Reprezentant powiatu na ostatnich Mistrzostwach Świata w l.a. weteranów, które odbyły się w sierpniu w Lionie, wywalczył dla Polski dwa brązowe medale.

Pierwszy brązowy krążek zdobył w konkurencji pchnięcia kulą, a drugi w wieloboju rzutowym. Pan Czesław od lat „związany jest z powiatem” umową promocyjną i na każdych zawodach, czy to „krajowych” czy o randze MŚ i ME, zapewnia naszej „Małej Ojczyźnie” rozgłos i dobry PR. 
Nie inaczej było w Lionie, a już za kilka tygodni kolejny start na Europejskich Igrzyskach Weteranów w l.a., tym razem na samym południu Francji w Nicei.
Pan starosta pogratulował „mistrzowi” dobrych rezultatów i zdobytych medali oraz podziękował za rozsławianie naszego powiatu poza granicami kraju. 
Na pamiątkę i w podziękowaniu za udzielone wsparcie, starosta otrzymał wygrawerowaną miniaturkę złotego medalu, który w większej skali otrzymywali najlepsi sportowcy – weterani podczas MŚ w Lionie.
Dalsza część spotkania upłynęła w miłej atmosferze, przy opowiadaniach Czesława Roszczaka o pobycie we Francji i o przygotowaniach do mistrzowskich imprez.

 

Tekst  W. Wronecki, foto Cz. Roszczak, W. Wronecki.