Wirtualny spacer po urzędzie

Święto Niepodległości w powiecie

Gospodarzem powiatowo – gminnych obchodów Święta Niepodległości był w tym roku Koźmin Wielkopolski.  Uroczystości 11 Listopada, w których wzięły udział delegacje wszystkich samorządów gminnych i powiatowego  oraz bardzo liczna reprezentacje szkół i organizacji,  rozpoczęły się Mszą św. w Kościele p.w. św. Wawrzyńca.

Następnie uczestnicy obchodów przeszli pod Pomnik Wolności, gdzie złożono wiązanki kwiatów.  Zwieńczeniem uroczystości była wieczornica w sali Mieszko, podczas której odbył się koncert pieśni patriotycznych, a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wlkp. oraz  Gimnazjum Zjednoczonej Europy zaprezentowali specjalne przygotowany program. Zwracając się do uczestników uroczystości starosta krotoszyński Stanisław Szczotka zauważył: - Cieszę się niezmiernie, gdy widzę jak wielu młodych ludzi uczestniczy w obchodach. Zwracam się dziś przede wszystkim do was (…)- pamiętajcie o tych, którzy oddali życie i zdrowie w walce o niepodległą Polskę! Cieszcie się każdym dniem wolności i pielęgnujcie tę wolność!

W przeddzień uroczystości powiatowych rocznicę Listopada świętował Krotoszyn. Delegacja powiatu ze starostą Stanisławem Szczotką, przewodniczącym rady Leszkiem Kulką oraz wicestarostą Pawłem Radojewskim wzięła udział obchodach gminnych uczestnicząc w przemarszu przez miasto, składając wiązanki pod Pomnikiem Wolności i  biorąc udział we Mszy św.  w kościele p.w. św. Piotra i Pawła.

Fot. Z uroczystości w Koźminie: A. Flejsierowicz, UM Koźmin Wlkp