Wirtualny spacer po urzędzie

Na sportowo bądźmy razem

Na sportowo bądźmy razem” to projekt, który został zrealizowany przez SOSW w Konarzewie wspólnie z BZ WBK 1 o. w Krotoszynie. W ramach tego projektu 4 listopada 2015 r. rozegrano towarzyski mecz pomiędzy drużyną ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie a reprezentantami drużyny ASEREE TEE Krotoszyn. Celem tego spotkania było zaprezentowanie uzdolnień i hobby uczniów z Konarzewa, a także zwrócenie uwagi na fakt, że osoby niepełnosprawne są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa i lubią się wspólnie bawić. Został on osiągnięty, wszyscy się doskonale bawili.

Na trybunach zasiedli zaproszeni goście: Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka, Kierownik Obsługi Klientów Indywidualnych 1 o. BZ WBK w Krotoszynie Roman Kowalczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Przemysław Wójcik, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik” Jacek Cierniewski oraz społeczność uczniowska. 

W przerwie meczu wystąpiły cheerlederki z Konarzewa, zagrzewając zawodników do gry a kibiców do dopingu. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla drużyny ASEREE TEE. Pan Starosta Stanisław Szczotka wraz z panią Dyrektor Darią Rakowiecką – Nowacką wręczyli puchary obydwu drużynom oraz medale najlepszym zawodnikom i najlepszemu bramkarzowi, którym został Kuba, uczeń z Konarzewa.

Zawodnicy drużyny z Ośrodka w Konarzewie dziękują zawodnikom z ASEREE TEE za to, że pozytywnie odpowiedzieli na ich zaproszenie i już dzisiaj liczą na kolejne spotkanie.

Tekst: SOSW w Konarzewie