Wirtualny spacer po urzędzie

Odblaski dla pierwszoklasistów

9 września 2015r. w Zespole Szkół Publicznych w  Rozdrażewie z udziałem  Stanisława Szczotki Starosty Krotoszyńskiego oraz Mariusza Dymarskiego Wójta Gminy Rozdrażew zainaugurowano akcję „Bezpieczna droga do szkoły” realizowaną od wielu lat w ramach programu „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”. W trakcie spotkania Pan Starosta podkreślił znaczenie elementów odblaskowych  w poprawie bezpieczeństwa pieszych  a szczególnie dzieci.

Mł. asp. Piotr Szczepaniak  z Komendy Powiatowej Policji  omówił, w formie pytań  zasady  bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachowania się w sytuacji różnych zagrożeń.
W dniu 10  września 2015r. podobne spotkanie z udziałem  Macieja Bratborskiego Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. odbyło się  w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907.
W tym dniu odblaski otrzymali również  pierwszoklasiści Zespołu Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie.
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana jest pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku funkcjonującej pod przewodnictwem Starosty Krotoszyńskiego. Celem spotkań jest wyposażenie dzieci w elementy odblaskowe oraz edukacja  w zakresie komunikacyjnego wychowania.
Współorganizatorem akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.
Przedsięwzięcie to jest finansowane ze środków Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego w  Kobylinie, Zdunach, Sulmierzycach, Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., Urzędu Gminy w Rozdrażewie.

Podobne spotkania z udziałem dzielnicowych odbędą się  w pozostałych szkołach podstawowych  powiatu krotoszyńskiego.

Opracował: A. Wichłacz
Foto: E. Poczta; M. Wronecki