Wirtualny spacer po urzędzie

Szkoła Zawodowych Perspektyw III edycja

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie bierze udział w III edycji konkursu organizowanej przez Studium Prawa Europejskiego pod nazwą „Szkoła Zawodowych Perspektyw”. Konkurs trwa do kwietnia 2016 r. W tym czasie uczniowie szkoły muszą wykonać 10 zadań związanych z różnymi zawodami, planowaniem własnej przyszłości i przedsiębiorczością.

W związku z tym konkursem Marzena Budnik wraz z Andrzejem Smółkowskim przeprowadzili warsztaty z klasą Id nt. Jak planować swoją przyszłość, jak wybór szkoły wpływa na nasze dalsze losy, dlaczego warto uczyć się języków obcych?
Uczniowie wypowiadali się nt. swojego świadomego wyboru szkoły zawodowej i zawodu, w którym obecnie się kształcą.
Swoją przyszłość niewątpliwie wiążą z przemysłem mechanicznym, który jest bardzo rozwinięty w naszym rejonie.
Innym zadaniem było poznanie historii rodzinnej firmy. W naszym powiecie mamy mnóstwo firm prowadzonych przez rodzinę, czy „z dziada pradziada”. W tym celu Marzena Budnik z Ewą Rożek postanowiły przybliżyć grupie piekarzy i cukierników z klasy pierwszej rodzinną firmę BRYKCZYŃSKI.
Młodzież  przyjrzała się nie tylko procesowi wypieku chleba, ciastek, ale i poznała dzieje rodziny Brykczyńskich oraz historię piekarni założoną już w 1936 roku przez Hipolita Wernera – przodka rodziny.

tekst i foto ZSP 3