Wirtualny spacer po urzędzie

Obchody 96. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

 

SZANOWNI MIESZKAŃCY POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO !

Przypadająca w tym roku 96. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego jest dla naszego regionu czasem wyjątkowym. Chciejmy w sposób szczególny złożyć hołd należny wszystkim uczestnikom zwycięskich walk o wolność Polski.

Niech zaplanowane z tej okazji uroczystości na trwałe wpiszą się w pamięć naszych lokalnych społeczności oraz wszystkich Polaków. Aby stały się wyraźnym sygnałem, że my – Wielkopolanie - jesteśmy dumni ze swej historii, a wolność, za którą nasi przodkowie przelali krew, dziś łączy nas i scala, dodaje sił i buduje nasze poczucie wartości i tożsamości.

Każdego roku, w tym czasie, z okazji obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, podejmowanych jest wiele przedsięwzięć, potwierdzających niezmiennie fakt, że na Ziemi Wielkopolskiej nie ma takiego miejsca, w którym prawda o Powstaniu odeszłaby w zapomnienie.

Dlatego też serdecznie zapraszam do wspólnego uczestnictwa w dniu 1 stycznia 2015 roku w obchodach kolejnej rocznicy zrywu powstańczego na Ziemi Krotoszyńskiej.

Jestem przekonany, że 96. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego przeżywać będziemy godnie i w sposób szczególny wspólnie złożymy hołd powstańcom Naszej Ziemi.


Stanisław Szczotka
Starosta Krotoszyński

Program uroczystości:

Godz. 12 00 – Msza św. w intencji Powstańców –

kościół p.w. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie

Po Mszy św. – przemarsz pod Starostwo Powiatowe w Krotoszynie – wciągnięcie flagi na maszt

Następnie przemarsz pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich (u zbiegu ulic Klonowicza i Zdunowska) – złożenie kwiatów