Wirtualny spacer po urzędzie

Stypendia wręczone

14 września, w starostwie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Krotoszyńskiego uczniom szkół ponadgimnazjalnych, w ramach „Powiatowego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów”.
Stypendia w wysokości 1.000 złotych za wysokie wyniki  w nauce i szczególne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2014/2015, otrzymało trzynaścioro uczennic i uczniów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat.

 Starosta Krotoszyński pan Stanisław Szczotka wręczając wyróżnionym okolicznościowe dyplomy, pogratulował wszystkim tak wspaniałych rezultatów w nauce i podziękował dyrektorom szkół ponadgimnazjalnych za stworzenie w swoich placówkach dobrych warunków do rozwoju edukacji.

Naczelnik wydziału Edukacji, Kultury i Sportu tut. starostwa pan Przemysław Wójcik, z uznaniem zauważył, że mimo wysokich kryteriów, które trzeba spełnić by otrzymać stypendium, to wyróżnionych nagrodą pieniężną przybywa. Na tę szczególną okoliczność zacytował Konfucjusza, który miał powiedzieć: „Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie – oto prawdziwa wiedza”. 
Po części oficjalnej i wspólnej, pamiątkowej fotografii, uczniowie i zaproszeni goście dyskutowali na tematy edukacje przy kawie i pysznych ciastkach.
Oprócz ww. w uroczystości uczestniczyli także: wicestarosta Paweł Radojewski, dyrektorzy szkół, panie Elżbieta Płóciennik, Mirosława Cichowlas, Barbara Opielewicz, Ilona Bałoniak, pan Roman Olejnik, kierownik Biura Promocji i Rozwoju Marzena Wiśniewska oraz pracownicy wydziału EKS Anna Gronowicz i Waldemar Wronecki jak również przedstawiciele prasy lokalnej.

Foto M. Wiśniewska, tekst W. Wronecki.