Wirtualny spacer po urzędzie

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Specjalnych

W dniu 19 listopada 2014 r. odbyły się w naszej szkole Drzwi Otwarte.
Jak co roku, tego dnia, pokazaliśmy przybyłym gościom wszystkie atuty naszej szkoły. Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych  przygotowali dla swoich gości wiele atrakcji.
Każdy mógł uczestniczyć w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywano dekoracje świąteczne i ozdoby choinkowe, tj.: gwiazdki, bałwanki, serduszka z siana oraz bombki. Wszystkie wykonane dekoracje przeznaczone będą na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 7 grudnia 2014 r. na krotoszyńskim rynku.
Podczas spotkania dyrektor szkoły, p. Jolanta Szóstak, przedstawiła prezentację multimedialną w ramach, której omówiła między innymi: warunki przyjęcia uczniów do szkoły i ofertę edukacyjną Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Pani dyrektor  podkreśliła, że szkoła jest otwarta na potrzeby rynku pracy, zapewnia praktyczną naukę zawodu w pracowniach szkolnych oraz w zakładach przemysłowych lub rzemieślniczych.
Podczas prezentacji uczniowie ZSS mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami na szczeblu międzyszkolnym,  międzypowiatowym oraz wojewódzkim.
Dla swoich gości uczniowie przygotowali poczęstunek, pokaz prac wykonywanych podczas zajęć m.in. w klasach przysposabiających do pracy, natomiast uczniowie  Kółka Tanecznego „Taneczny Krąg ” zaprezentowali krótki występ artystyczny.
Podczas spotkania przeprowadzono wywiad z gośćmi, uczniami, a także z rodzicami na temat obchodzonego w naszej szkole 19 listopada  - Dnia Życzliwości i 20 listopada -  Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. W trakcie rozmów kręcono filmik, który można będzie obejrzeć na facebooku i stronie naszej szkoły. Uczniowie przygotowali na w/w tematy plakaty, które goście mogli oglądać podczas spotkania.

Tekst i foto ZSS