Wirtualny spacer po urzędzie

Otwórz twe serce

W dniu 8 listopada 2014 roku w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, odbył się koncert charytatywny „Otwórz swe serce” zorganizowany przez Radę Rodziny Szkół im. JP II Diecezji Kaliskiej, Caritas Diecezji Kaliskiej i Starostę Powiatu Kaliskiego.
Był to koncert inaugurujący działalność charytatywną na rzecz potrzebujących pod patronatem Jego Ekscelencji Edwarda Janiaka Biskupa Kaliskiego. W programie znalazło się otwarcie wystawy „Jan Paweł II jakiego pamiętamy w zgodzie z naturą” (autorem zdjęć był fotograf Grzegorz Gałązka) oraz koncert w wykonaniu Doroty Wróblewskiej i artystów Filharmonii Kaliskiej.
Koncert dedykowany był 7-letniemu Jakubowi Pawlikowi z Krotoszyna, choremu na białaczkę. W przedsięwzięciu wzięli udział przedstawiciele Rodziny Szkół im. JP II- koordynator Rady Rodziny Szkół Pani Nina Adamczewska oraz dyrektorzy i nauczyciele w/w szkół z dyrektorem Panem Krzysztofem Grobelnym i Panem Karolem Olejniczakiem, nauczycielem zaangażowanym w działalność Rady Szkół. Na koncercie pojawili się również Jego Ekscelencja Edward Janiak Biskup Kaliski, Starosta Powiatu Krotoszyńskiego Leszek Kulka z małżonką oraz Dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej, Starosta Powiatu Kaliskiego i Wójt Gminy Opatówek.
Słodki poczęstunek przygotowali uczniowie ZSP nr 3 im. JP II w Krotoszynie pod opieką Pani Anny Podziomek. Ciasta były upieczone przez nauczycieli tejże szkoły.
Koncert był wyjątkowo udany, a występy spotkały się z owacją zgromadzonej publiczności. Miejmy nadzieję, że zaowocuje to również datkami dla chorego Kubusia.

Karol Olejniczak