Wirtualny spacer po urzędzie

Prezes Mahle Honorowym Obywatelem Krotoszyna

4 listopada 2014r.  w sali reprezentacyjnej  Ratusza odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Krotoszynie, podczas której tytuł Honorowego Obywatela Krotoszyna  otrzymał  profesor dr Heinz K. Junker - Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy MAHLE. O przyznanie tytułu wnioskowali w imieniu Zarządu Fundacji "Szpital Powiatowy w Krotoszynie" - starosta Leszek Kulka i dyrektor SPZOZ w Krotoszynie Paweł Jakubek.

Nadany tytuł jest  wyrazem podziękowania za wieloletnią pomoc służbie zdrowia, szkołom, organizacjom społecznym i instytucjom działającym na rzecz młodzieży, w tym  młodzieży w trudnej sytuacji  życiowej oraz dzieciom niepełnosprawnym.
Uroczystość wręczenia tytułu zbiegła się z oddaniem do użytku nowoczesnego tomografu 16-rzędowego, który pracuje już w centrum diagnostyki Szpitala Powiatowego w Krotoszynie .Zakup urządzenia był możliwy dzięki wsparciu (kwotą 1 miliona złotych) udzielonego przez koncern Mahle.
Podziękowania i gratulacje na ręce Pana Profesora dr. H. K. Junkera  złożyli - Burmistrz Krotoszyna Julian Jokś, Starosta Krotoszyński Leszek Kulka, dyrektor Szpitala Powiatowego Paweł Jakubek oraz asystent posła  Macieja Orzechowskiego - Miłosz Zwierzyk i asystentka senator Andżeliki Możdżanowskiej - Monika Kwiatkowska.
Nowy Honorowy Obywatel Krotoszyna nie krył wzruszenia nadanym tytułem i uznał to wyróżnienie.