Wirtualny spacer po urzędzie

Swiat muzyki flamenco... w krotoszyńskiej Dwójce

W poniedziałek 20 października br. w Zespole Szkół Ponadgimazjalnych nr 2, czyli popularnej ”Dwójce” odbył się koncert w muzyczny wykonaniu Kwartetu Flamenco pt. „ Świat muzyki flamenco”.
Kwartet, który zagrał w składzie: Agnieszka Izydorczyk – taniec, Michał Izydorczyk – gitara klasyczna, Jarosław Czajczyński – gitara klasyczna i Piotr Muszyński – instrumenty perkusyjne wprowadził i zainspirował uczniów i nauczycieli kulturą i muzyką flamenco. Flamenco jest zjawiskiem kulturowym, związanym z folklorem andaluzyjskich Cyganów, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji,
i tam do dziś można oglądać jego wykonanie. W 2010 roku flamenco zostało wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.
Koncerty muzyczne organizowane we współpracy z Łódzkim Biurem Koncertowym Wirtuoz cyklicznie już od 8 lat i zawsze spotykają się z ciepłym przyjęciem uczestników. „Kształcimy ludzi sukcesu” tak brzmi motto szkoły, a człowiek sukcesu to także ten, który oprócz wykształcenia będzie „brylował na salonach”.


Tekst, foto: Przemysław Wójcik