Wirtualny spacer po urzędzie

W Dwójce wampir zrobiony w bambuko!

W dniu 15.10.2014 odbyła się w naszej szkole II edycja akcji Oddaj krew - nie czekaj na wampira. Do udziału w akcji zapraszały rozwieszone w szkole plakaty przygotowane przez uczniów kształcących się w zawodzie technik organizacji reklamy i III Liceum Ogólnokształcącym, czyli przyszłych pedagogów. Z zaproszenia skorzystało 70 osób, w tym 14 gości - absolwenci szkoły, uczniowie z I LO w Krotoszynie oraz inni sympatycy naszej szkoły między innymi aż z Sulmierzyc. Przed oddaniem krwi każdy chętny miał przeprowadzone badanie poziomu hemoglobiny, pomiar ciśnienia krwi, badanie osłuchowe, a także musiał wypełnić ankietę.
Na straży, zdrowia dawców oraz przyszłych biorców oddawanej krwi stał kierownik krotoszyńskiego punktu krwiodawstwa dr Wojciech Miński. Przez sito tych wszystkich badań i pomiarów przebrnęło 55 osób oddając w sumie 24,4 litrów krwi.

Gorąco dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Swoją postawą dali oni cierpiącym bliźnim nadzieję na zdrowie, a często również na życie.

...Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi... – Jan Paweł II

Autor artykułu: Sławomir Kosiński
Foto: Przemysław Wójcik