Wirtualny spacer po urzędzie

Podsumowanie konkursu - Czujka w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu.

W dniu 23 października 2014r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie z udziałem Leszka Kulki Starosty Krotoszyńskiego, Franciszka Marszałka radnego Sejmiku Wojewódzkiego oraz gospodarza uroczystaości bryg. Mariusza Przybyła Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej odbyło się podsumowanie konkursu „Czujka w domu tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”, w trakcie którego wręczono uczestnikom konkursu czujki tlenku węgla. Starosta Krotoszyński podziękował wszystkim za udział w konkursie, akcentujac jego walory edukacyjne  w zakresie wzrostu świadomości  mieszkańców powiatu w sferze bezpieczeństwa oraz co może grozić w przypadku niesprawnej instalacji wentylacyjnej czy  gazowej. Osobom, które wylosowały czujki pogratulował szczęścia.
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł.bryg. Mariusz Przybył omówił przeznaczenie i zasady działania czujki oraz sposób zachowania się w przypadku pojawienia się tlenku węgla.
Na konkurs wpłynęło 245 ankiet konkursowych, z których rozlosowana 90 czujek tlenku węgla.
Konkurs został zorganizowany przez Staroatwo Powiatowe, Urzad Miejski w Krotoszynie oraz Komendę Powiatową PSP. Czujki tlenku węgla zostały zakupione ze środków Urzędu Miejskiego w Krotoszynie oraz Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

Opracował: A. Wichłacz
Foto: R. Rutkowski