Wirtualny spacer po urzędzie

Kamizelki odblaskowe dla rowerzystów

W dniu 2.10.2014r. wczesnym rankiem z udziałem Starosty Krotoszyńskiego Leszka Kulki oraz zastępcy Komendanta Powiatowego Policji  w Krotosznie mł. insp. Mariusza Jaśniaka, przy firmie Mahle,  zainaugurowano akcję pod hasłem „Bezpieczny rowerzysta”.
Idea podjęcia działań w tym kierunku zrodziła się na forum Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2012 roku i wpisuje się w realizowany od 2003 roku program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”.  Okres jesienno-zimowy, brak oświetlenia przy rowerach, ciemny ubiór, stwarza duże zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W związku z tym ze środków będących w dyspozycji Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zakupiono 250 kamizelek odblaskowych, które będą wręczane rowerzystom przez Policję w czasie prowadzonych kontroli na terenie powiatu krotoszyńskiego.
Kamizelka odblaskowa, oprócz prawidłowo wyposażonego roweru w niezbędne oświetlenie, ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego.  Organizatorzy akcji mają nadzieję, że wręczone   kamizelki, nie zostaną na przysłowiowym wieszaku i apelują  aby  stały się nieodłącznym elementem wyposażenia rowerzysty oraz osób poruszających się pieszo. Obowiązek posiadania elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanym od zmroku do świtu nakładają obowiązujące od września  przepisy.