Wirtualny spacer po urzędzie

Powiatowe zawody strzeleckie

28 września na strzelnicy I LO w Krotoszynie, odbyły się otwarte zawody strzeleckie z broni kulowej. Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju  Krotoszynie przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn oraz Starostwa Powiatowego  w ramach oferty dla organizacji pozarządowych. Udział w zawodach wzięło  8 drużyn młodzieżowych z I LO, ZSP 2 i ZSP 3 oraz  37 zawodników w tym 28 to młodzież  szkół ponadgimnazjalnych. Zawody przeprowadzono w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej / junior i senior/  w dwóch kategoriach  tj z karabinu dowolnego  i pistoletu sportowego.
Zawody otworzył prezes ZP LOK Antoni Azgier. Po powitaniu uczestników i przedstawieniu regulaminu zawodów rozpoczęły się strzelania.
Wyniki zawodów – drużynowo  szkoły ponadgimnazjalne kdw-10: 1.I LO Krotoszyn /Marcelin Ratajski, Krzysztof Snela, Błażej Jędrkowiak/, 2.I LO Krotoszyn II /Piotr Majchrzak, Michał Zmyślony, Jakub Robakowski/ op Edward Jokiel. Indywidualnie junior kdw-10: 1. Dominik Dymarski ZSP 2, 2.BłażeJędrkowiak LO, 3.Marcelin Ratajski LO
Drużynowo pistolet sportowy: 1.I LO Krotoszyn /Marcelin Ratajski, Błażej Jędrkowiak, Krzysztof Snela/,
2.ZSP nr 2 Krotoszyn/Dominik Dymarski,  Marcin Sikora, Dawid Hęciak/op Jacek Krzekotowski,  3.I LO Krotoszyn II/Michał Zmyślony, Jakub Robakowski, Piotr Majchrzak/ op Edward Jokiel.
Indywidualnie ps-10: 1.Dominik Dymarski ZSP 2,  2.Krzysztof Snela, 3.Błażej Jędrkowiak obaj LO
Seniorzy kdw-10: 1.Robert Wasielak,  2.Antoni Azgier  obaj CSiR, 3.Tomasz Drygas niez
Seniorzy ps-10: 1.Robert Wasielak, 2.Antoni Azgier, 3.Tomasz Drygas

Na zakończenie zawodów dyplomy, medale i puchary najlepszym drużynom młodzieżowym i zawodnikom wręczali starosta krotoszyński Leszek Kulka i prezes ZP LOK.

Tekst i foto Antoni Azgier.