Wirtualny spacer po urzędzie

10. lecie Projektu Senior z Inicjatywą

W ramach tegorocznego projektu „Senior z inicjatywą” organizowanego przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie odbył się happening, konferencja naukowa oraz X Przegląd Twórczości Artystycznej a hasło tegorocznego projektu brzmiało: „Chociaż głowa siwieje, serce się nie starzeje”. Patronat nad projektem objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Starosta Krotoszyński oraz Burmistrz Krotoszyna. 17 września na ulicy Rynkowej w Krotoszynie odbył się happening, podczas którego seniorzy oraz przechodnie wspólnie się bawili. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się konkurs na najlepszy strój z lat 70-tych. 16 uczestników prezentowało się w przygotowanych strojach z lat swojej młodości. Pierwsze miejsce jury przyznało pani Elżbiecie Gasztce, drugie pani Annie Szulc, a trzecie pani  Teresie Krawczyk. Zabawę umilały wszystkim występy artystyczne Koła PZERiI w Chwaliszewie, pani Elżbiety  Siamy oraz Dominiki Sobańskiej i Dominiki Sobeckiej.

18 września w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja naukowa, podczas której seniorzy i zaproszeni goście wysłuchali wystąpienia pani Kariny Bratborskiej – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie pn. „O miłości prawdziwie dojrzałej czyli jak kochać (się) przez całe życie”,  pana Andrzeja Piotrowskiego - Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie na temat projektów dla seniorów realizowanych na terenie powiatu krotoszyńskiego. Gościem specjalnym podczas konferencji był pan Sławomir Kuczyński - prezes Śremskiego Klubu Rowerowego „Żwawe dziadki”, który opowiadał zgromadzonym o swojej pasji i wycieczkach rowerowych. Seniorzy korzystali z bezpłatnych porad i badań profilaktycznych w ramach stoiska Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego w Poznaniu.

19 września w Kinie „Przedwiośnie” w Krotoszynie odbył się X Przegląd Twórczości Artystycznej „Senior z inicjatywą”. Udział wzięło 28 organizacji zrzeszających seniorów z powiatów: jarocińskiego, pleszewskiego, gostyńskiego, rawickiego i krotoszyńskiego.

Tekst i foto PCPR