Wirtualny spacer po urzędzie

Uroczyste otwarcie Rynku

W miniona sobotę  20 września, po rocznej rewitalizacji, odbyło się uroczyste otwarcie krotoszyńskiego Rynku. W tej wyjątkowej dla mieszkańców miasta chwili udział wzięło wielu znamienitych gości, w tym parlamentarzyści, włodarze miasta i powiatu, radni, główni wykonawcy prac oraz przedstawiciele instytucji finansujących inwestycję.

Oczywistym jest, że odbierającym w tym dniu gratulacje był ten który wykazał się wielką determinacją w forsowaniu swojego pomysłu – burmistrz Julian Jokś. W swoim wystąpieniu podkreślił, że krotoszyński Rynek jest niepowtarzalny i świadczy o zamożności i wielkim rozmachu jego budowniczych. Dlatego dumą napawa fakt, że kończąc swoje urzędowanie mogę przywrócić temu miejscu świeżość i dawny blask – zaznaczył włodarz miasta.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi, na scenie pojawił się starosta Leszek Kulka wraz z burmistrzem i komendantem powiatowym policji Wojciechem Kasprowiczem, by uroczyście przekazać kluczyki do siedmiu nowo zakupionych z funduszy powiatu i gminy radiowozów. Starosta w swoim wystąpieniu zauważył, że priorytetowym działaniem samorządu powiatowego jest bezpieczeństwo jego mieszkańców, czego dowodem są nowe samochody przekazane do służby komendzie policji. Ksiądz prałat dr Aleksander Gendera dokonał następnie poświęcenia nowego majątku policji.
Po części oficjalnej rozpoczęła się druga odsłona wrażeń artystycznych, przygotowana dla mieszkańców przez KOK, a w niej występ zespołu Alfabre Concinui i naszego krajana Andrzeja Cierniewskiego. Krotoszynianie bawili się do późnych godzin wieczornych, podziwiając jednocześnie wyremontowany ratusz i nowe fontanny w blasku illuminacji

Tekst W. Wronecki, foto  G. Ziętkiewicz. 

Galeria zdjęć: kliknij tutaj