Wirtualny spacer po urzędzie

II Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Ratownictwie Medycznym

W sobotę 13 września 2014 roku na terenie Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie i strzelnicy Bractwa Kurkowego w Krotoszynie odbyły się II Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Ratownictwie Medycznym dla Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Mistrzostwa rozpoczęły się od testu pisemnego w świetlicy KP PSP. Następnie trzyosobowe drużyny zmierzyły się z przygotowanymi zadaniami. W czasie zadań konkursowych strażacy udzielali pomocy: osobie, która w wyniku wypadku straciła nogę, wyciągniętemu na brzeg topielcowi, osobie która upadła z wysokości ok. 6 m, osobie poszkodowanej w wypadku drogowym.

Komisji oceniającej zawody przewodniczył mł. kpt. Jacek Chełstowski - Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego, natomiast w skład komisji weszli: lekarz Wojciech Miński, ratownicy: Jakub Nelle, Łukasz Włodarczyk, Andrzej Walczak.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce  i puchar Starosty Krotoszyńskiego zdobyła drużyna JRG Krotoszyn

II miejsce i puchar Komendanta Powiatowego PSP zdobyła drużyna OSP Krotoszyn

III miejsce i puchar Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP zdobyła dryżyna

    OSP Czarny Sad

IV miejsce OSP Kobylin

V miejsce OSP Zduny

VI miejsce OSP Baszków

VII miejsce OSP Koźmin Wlkp.

VIII miejsce OSP Sulmierzyce

Dyplomy, puchary i statuetki uczestnictwa w zawodach wręczył Wicestarosta Krzysztof Kaczmarek, Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie bryg. mgr inż. Mariusz Przybył oraz Sekretarz Oddziału Powiatowego ZOSP RP Andrzej Wichłacz.

Najlepsza drużyna otrzymała również pamiątkowy puchar od patrona medialnego mistrzostw Gazety Krotoszyńskiej

Organizatorami Mistrzostw byli: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Komenda Powiatowa PSP w Krotoszynie, Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Krotoszynie.

Tekst: A. Wichłacz

Foto: JRG PSP Krotoszyn