Wirtualny spacer po urzędzie

SZLACHETNA PACZKA zaprasza wolontariuszy

Trwa kompletowanie drużyny SuperW, czyli wolontariuszy, którzy chcą wziąć udział w ogólnopolskim projekcie SZLACHETNA PACZKA. Na terenie ziemi krotoszyńskiej koordynacją przedsięwzięcia zajmuje się liderka Magdalena Kaczmarek.

W całym kraju SZLACHETNA PACZKA organizowana jest przez Stowarzyszenie Wiosna już po raz piętnasty. Projekt opiera się na idei przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb przez wyznaczonych do tego wolontariuszy. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 18 lat. Decyzja nie może być jednak pochopna – Wolontariuszem powinna być osoba, która przede wszystkim jest chętna do niesienia bezinteresownej pomocy innym oraz identyfikująca się z wartościami SZLACHETNEJ PACZKI, rzetelna i w pełni zaangażowana. Do jego zadań będzie należało odwiedzanie będących w potrzebie rodzin z okolic Krotoszyna, oraz diagnozowanie ich sytuacji życiowej. Dlatego muszą to być osoby, które podejmą świadomą decyzję o tym, że chcą zostać wolontariuszami – wyjaśnia Magdalena Kaczmarek.
Chętne osoby mogą zgłaszać się do 30 września. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej: www.superw.pl, gdzie znaleźć można również bliższe informacje na temat projektu.