Wirtualny spacer po urzędzie

Odblaski dla pierwszoklasistów

8 września br. w  Szkole Podstawowej Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.z udziałem Macieja Bratborskiego Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. zainaugurowano akcję „Bezpieczna droga do szkoły” realizowaną od wielu lat w ramach programu „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”.Podobne spotkanie odbyło się także w Zdunach.

W spotkaniu,  Starostę Krotoszyńskiego Leszka Kulkę reprezentował Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich  i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Wichłacz, który przedstawił cel spotkania oraz omówił rolę elementów odblaskowych w poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów a szczególnie dzieci. Sier.sztab. Teresa Walkowiak z Komendy Powiatowej Policji  omówił, w formie pytań  zasady  bezpiecznego poruszania się po drodze. Podobne spotkanie w dniu 09  września 2014r. z udziałem funkcjonariuszy ruchu drogowego odbyło się w Szkole Podstawowej w Zdunach oraz w szkołach podstawowych w Smolicach, Kuklinowie i Łagiewnikach.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana jest pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku funkcjonującej pod przewodnictwem Starosty Krotoszyńskiego.

Współorganizatorem akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.

Przedsięwzięcie to jest finansowane ze środków Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego w  Kobylinie, Zdunach, Sulmierzyc, Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., Urzędu Gminy w Rozdrażewie.

            Spotkania z udziałem dzielnicowych odbędą się  w pozostałych szkołach podstawowych  powiatu krotoszyńskiego.

 

Opracował: A.Wichłacz

Foto: P. Szczepaniak; A.Flejsierowicz