Wirtualny spacer po urzędzie

Wizyta ambasadora Japonii w Krotoszynie

W niedzielę 10 sierpnia w Krotoszynie przebywał ambasador Japonii  Makoto Yamanaka wraz z małżonką. Dyplomata przybył na obchody jubileuszu 10-lecia Polskiego Związku Sumo, które odbywały się pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Pan ambasador wziął udział w uroczystym obiedzie z parlamentarzystami w sali reprezentacyjnej  ratusza, w którym uczestniczyli m.in. starosta Leszek  Kulka, burmistrz Krotoszyna Julian Jokś oraz prezes PZS Dariusz Rozum.

Następnie  gość zwiedził  wystawy zorganizowane w Muzeum Regionalnym z okazji 25-lecia Wolności -  Bohaterowie Wolności – ludzie  walki, pracy, modlitwy oraz Pierwszy Obywatel drugiej Japonii, Yoshiho Umeda.

Sympatycznym momentem wizyty było spotkanie w Galerii Refektarz, gdzie pan ambasador wręczył nagrody laureatom konkursu Japonia oczami dziecka.  Goście obejrzeli wystawę pokonkursową. Wybrali  również tę pracę, która ich zdaniem zasłużyła na Grand Prix Ambasady Japonii.  

Następnie dyplomata był gościem turnieju Sumo Poland Open oraz towarzyszącego zawodom Festiwalu Kultury Japonii.

Z okazji 10-lecia Polskiego Związku Sumo specjalne gratulacje z rąk ambasadora odebrał prezes  Związku Dariusz Rozum.  Otrzymał on  dyplom rządu Japonii . W swym okolicznościowym przemówieniu ambasador podziękował działaczom i zawodnikom sumo za budowanie dialogu polsko – japońskiego, jak i promocję i rozwój narodowej dyscypliny Japończyków jaką jest sumo.

Goście w z Kraju Kwitnącej Wiśni oprowadzani przez starostę oraz burmistrza odwiedzili festiwalowestosika , a także spotkali się z mieszkańcami miasta.