Wirtualny spacer po urzędzie

V Spotkanie młodzieży strażackiej powiatu krotoszyńskiego i Germersheim w KANDEL

W dniach 30.07 do 02.08 2014 r. grupa 56  członków Młodzieżowych  Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu krotoszyńskiego wraz z opiekunami przebywała na obozie strażackim w miejscowości Kandel (powiat Germersheim) w Niemczech.

Młodzież pojechała na zaproszenie partnerskiego powiatu Germersheim. Był to już piąty z kolei obóz młodych strażaków z powiatu krotoszyńskiego i powiatu Germersheim.
Celem spotkania było zacieśnienie więzi, wymiana poglądów pomiędzy młodymi strażakami partnerskich powiatów oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem niemieckim i językiem angielskim. W programie obozu znalazły się takie atrakcje jak:

-wycieczka krajoznawcza w góry, wjazd kolejką krzesełkową,

-piknik w  Parku Krajobrazowym w Silz,

- obserwacja Międzynarodowych Zawodów Skoku  o Tyczce,

Ponadto młodzież w grupach mieszanych polsko-niemieckich uczestniczyła w zawodach sprawnościowych oraz  marszu na orientację wokół jeziora Bagersee w  Jockgrim.
W upalne dni znalazł się również  czas na kąpiel w basenie i jeziorze.  W rozegranym, na zakończenie obozu międzynarodowym turnieju halowej, bosej piłki nożnej drużyna polskich strażaków okazały bezkonkurencyjna, zajmując w turnieju pierwsze miejsce.
Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty między uczestnikami obozu zaowocują dalszą przyjaźnią i współpracą. Uczestnicy spotkania doszli do wniosku, że tego typu inicjatywy należy kontynuować. Następny obóz odbędzie się w 2016 roku na terenie powiatu krotoszyńskiego.
Wyjazd grupy polskiej został dofinansowany   ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Starostwa Powiatowego w Krotoszynie oraz wsparty materialnie przez Oddział Powiatowego Związku OSP RP w Krotoszynie, urzędy miast i gmin powiatu krotoszyńskiego, a także Przedsiębiorstwo EWA w Krotoszynie.

Opracował: A. Wichłacz

Zdjęcia wykonał: Jacek Wybierała